Özkanlar Baskül olarak; İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü' ne damga dilekçelerinin verilmesi, Fon ücretlerinin yatırılması, kantarın ön kontrolünün yapılması, Damga memurundan randevu alınması, 12 tonluk Sertifikalı Etalon ağırlıkların vinç ile getirilerek kantarın damgası işlemlerinin tamamını anahtar teslimi olarak müşterilerimize sunuyoruz.

Taşıt kantarlarının test ve kalibrasyon işlemleri 12 tonluk M1 sınıfı etalon kütleleri ile TS EN45501 standartlarına ve 2009/23/AT Otomatik Olmayan Tartı Aletleri yönetmeliğine uygun olarak teknik elemanlarımızca yapılmaktadır. Ayrıca periyodik bakım, kalibrasyon ve yapılması zorunlu olan resmi damgalama ve tescil hizmetleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Müşterilerimize daha iyi ve zamanında hizmet sunmak için firmamıza ait bir adet Kalibrasyon aracımız bulunmaktadır. Kalibrasyon aracımız, hidrolik vinç düzeneğine sahip olup özellikle kantarların ilk damgalama, periyodik muayene ve kalibrasyonlarında kullanılmak üzere referans ağırlıklar ile teçhiz edilerek hizmete sunulmuştur.

Sektörümüzdeki bu uygulama ile gelişmiş ülkelerle ve aday olduğumuz AB ile aynı standartlarda hizmet verilmektedir.  


Periyodik Bakım

 

3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği ticari ilişkilerde kullanılan otomatik olmayan ölçü aletlerinin doğruluğunun kontrol edilip, ayarlarının yapılmış olması gerekmektedir. Bu kontrol ve ayarlar onaylanmış ve tescil edilmiş kuruluşlar tarafından yapılabilir. Yasa gereği bozuk ölçü aletlerini kullanmak suçtur. Bu suç idari para cezasının yanında ölçü aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesi ile cezalandırılır.

Ölçü aletiniz yanlış ölçümler yapıyor ise bunun nedenlerini öğrenerek, doğru ölçümler yapmasını sağlamalı, yasal yaptırımlardan ve cezalardan korunmak amacı ile periyodik bakım yaptırmalısınız. Böylece yanlış ölçümlerden doğacak yasal cezaların yanında belkide en önemlisi firmanızın saygınlığının zedelenmesini ve ticari kayıplarınızı önleyebilirsiniz.

Periyodik bakımlar sayesinde ölçü aletinizin, fiziki ve meteorolojik çalışma koşullarına bağlı olarak, çevresel koşullardan en az seviyede etkilenmesini ve cihazlarınızın doğru olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ölçü aletinizin tüm mekanik ve elektronik donanımı kontrol edileceğinden ileride oluşabilecek ve ciddi onarımlar gerektirecek problemler önceden tespit edilerek engellenebilir. Bu sayede hem iş kaybından hem de ciddi onarım masraflarından kurtulmuş olursunuz.

Cihazınızın sorunsuz olarak çalışmasını, kullandığınız ölçü aletinin sizlere sağlıklı, hızlı ve doğru sonuçları vermesini sağlayarak iş potansiyelinizi koruyabilir, arttırmaya katkıda bulunabilirsiniz. Bunu konuda firma yetkilimiz ile irtibata geçerek size en uygun peryodik bakım şartları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.