Hakkımızda

Firmamız 1985 yılında mekanik tartı aletleri üretimi yapmak üzere kurucumuz Sn. Halil İbrahim ÖZKAN ve kardeşleri Sn. İsmail Hakkı ÖZKAN, Sn. Cumali ÖZKAN tarafından küçük ölçekli bir işletme olarak Adana'da kurulmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte 1995 yılından itibaren elektronik tartım sistemlerinin üretimine hızla geçilmiştir. Bu sayede bugün, başta büyük araç kantarları olmak üzere, çeşitli sektörlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla 40´a yakın ürün çeşitliliği ile hizmet vermektedir.

Müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak amacıyla kendi bünyesinde bir Ar-Ge ekibi kurmuş, deneyimli mühendis ve tekniker kadrosuyla birçok yeni ürüne imzasını atmıştır.

Her aşamada müşteri memnuniyeti ilkesini kendisine rehber edinerek sürekli iyileştirmeyi üretimden satışa, teknik servisten insan kaynaklarına kadar bütün birimlerinde hayata geçirmek için gayret göstermektedir. Üretimin her aşamasında kaliteyi yakalamak amacıyla ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemini bünyesine katmış ve CE sertifikasını da alarak Avrupa Standartlarını yakalamıştır.

Satış ve satış sonrası destek için deneyimli pazarlama ve teknik servis elemanlarımız yurt içi ve yurt dışında hizmet vermektedir. Ayrıca kalibrasyon aracımız ve sertifikalı etalon ağırlıklarımız ile ihtiyaç duyan herkese resmi doğrulama hizmeti sunulmaktadır.

2013 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde mülkiyeti alınan 10.000 m2 arazimizde yatırım çalışmalarımızın %80 oranında 2015 yılına değin tamamlanmış olup, makine parkuru ve ekipman tedariki noktasında üretim kapasitesini %100 arttırmıştır. 2021 yılının 2. yarısına kadar kapasite artırımını sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

Geride bırakılan 35 yıl boyunca tecrübesini teknoloji ile birleştirip hedefimizden sapmadan "İşimizin Hilesi Dürüstlüktür" sözünü kendisine yol haritası edinen Özkanlar Baskül başarısını arttırmaya devam etmektedir. Tartı aletleri sektöründe yenilikçi, insan ve doğaya saygılı, sadece bölgesel değil ulusal bir firma olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir.